Top Speed - jeden z najpopularniejszych tytułów studia T-Bull S.A. trafia na platformę Nintendo Switch

Gra wyścigowa wrocławskiego studia, która na urządzeniach mobilnych została pobrana kilkadziesiąt milionów razy już w najbliższym czasie zadebiutuje na Nintendo Switch. To pierwszy krok T-Bull S.A. w drodze na największe platformy gamingowe.

Zgodnie z niedawno opublikowanym raportem za listopad 2019, Top Speed od rodzimego studia pobrano do tej pory ponad 46 milionów razy. Gra, która sadza gracza za kierownicą najszybszych samochodów w wyścigach na ½ i ¼ mili w rywalizacji z bossami podziemia, to jeden z najbardziej uznanych tytułów od T-Bull S.A. Mimo tego, że swoją premierą gra miała już 4 lata temu, do dzisiaj co miesiąc cieszy się niezwykłą popularnością – tylko w zeszłym miesiącu Top Speed pobrano ponad 1,5 miliona razy.

Już w najbliższym czasie, bo w pierwszym kwartale przyszłego roku gra zagości na Nintendo Switch. To zupełnie nowy kierunek dla dewelopera, który specjalizuje się zdecydowanie w produkcjach na urządzenia mobilne. Jednak zgodnie z zapowiedziami, studio chce rozwijać się w kierunku największych platform gamingowych. Switch, dzięki swojej wszechstronności to konsola, na której Top Speed będzie w stanie osiągnąć pełnię swojego potencjału.

– Konsola od Nintendo w Polsce cieszy się niebywałą popularnością, dlatego nie mieliśmy wątpliwości, że to dla nas słuszny kierunek – skomentował Damian Fijałkowski, współzałożyciel i członek zarządu T-Bull S.A. – Switch charakteryzuje się wysoką jakością, dlatego w pełni wykorzysta potencjał naszej produkcji. Jednocześnie jego mobilność i wszechstronność to cechy, które wysoko cenimy w T-Bull S.A., dlatego jesteśmy dumnie z możliwości pojawienia się na nowej platformie – dodaje.

Debiut Top Speed na Nintendo Switch to jednak dopiero początek ekspansji T-Bull S.A. na tę konsolę, jak również na największe platformy gamingowe. Już wkrótce możemy spodziewać się kolejnych premier od rodzimego producenta na platformie Nintendo. Oprócz tego, zgodnie z zapowiedziami, studio pracuje nad swoją najbardziej zaawansowaną produkcją o roboczej nazwie Space Simulator, w którą zagramy na wszystkich konsolach i komputerach osobistych. Planowana premiera ma nastąpić już w przyszłym roku.

SHARE POST

ADRESS


T-Bull S.A.
ul. Szczęśliwa 33/2.B.09
53-445 Wrocław
Poland

INFO


NIP: 8992714800
REGON: 021496967
KRS: 0000579900

Kapitał zakładowy: 118.830,50 zł (w całości wpłacony)

© T-BULL S.A. 2022. All Rights Reserved.