Wrocławskie studio T-Bull również stawia na kobiety

Z roku na rok udział kobiet w ogólnej liczbie studentów kierunków technicznych w Polsce sukcesywnie rośnie. Jeśli chodzi o same kierunki informatyczne, to w roku akademickim 2015/2016 na politechnikach studiowało 7026 dziewcząt, czyli o 53 więcej niż w ubiegłym roku. Rosnącą tendencję widać także na przykładzie wrocławskiego studiu T-Bull, które w trwającym obecnie procesie rekrutacji obejmującym utworzenie 150 nowych stanowisk pracy stawia także na kobiety.

Jak wynika z badania „Kobiety na politechnikach 2016”, w roku akademickim 2015/2016 na kierunkach technicznych publicznych uczelni studiowało w sumie 279 917 osób z czego 35,9% to kobiety (100 415). Z kolei na samych kierunkach informatycznych, udział kobiet jest znacznie niższy i wynosi jedynie 13,8%. Co ważne, mimo ogólnego zmniejsza się liczby studentów kierunków związanych z telekomunikacją i informatyką, wśród dziewczyn obserwujemy nieznaczną tendencję wzrostową na poziomie 0.8% (w porównaniu do roku akademickiego 2013/2014).

– Z roku na rok, w naszej firmie pracuje coraz więcej kobiet. W tej chwili prowadzimy duży proces rekrutacyjny, który obejmuje utworzenie ponad stu nowych miejsc pracy. Jak potwierdzają nasze wieloletnie obserwacje, kobiety równie dobrze sprawdzają się w programowaniu jak mężczyźni. Ponadto przywiązują one większą wagę do szczegółów, co w tym zawodzie jest bardzo ważną cechą. Chcemy zachęcić dziewczyny do obierania tego kierunku kariery zawodowej już w liceum czy technikum. Dla nas najważniejsze są umiejętności i chłonny umysł. – wyjaśnia Damian Fijałkowski, współzałożyciel studia T-Bull S.A.

 Ponad sto nowych miejsc pracy czeka we Wrocławiu

W ubiegłym miesiącu, wrocławskie studio poinformowało o utworzeniu blisko 150 nowych miejsc pracy i uruchomieniu największego w historii firmy procesu rekrutacyjnego.  T-Bull S.A. poszukuje osób na takie stanowiska jak: 3D Artist, VFX/Motion Designer, Sound Designer, Texture Artist czy Tester Gier. Firma kusi nie tylko atrakcyjnym wynagrodzeniem, ale także szerokim zakresem dodatkowych świadczeń, przyjazną atmosferą w pracy oraz licznymi turniejami i aktywnościami dla pracowników.

Studio T-Bull S.A. zostało założone przez Damiana Fijałkowskiego, Grzegorza Zwolińskiego oraz Radosława Łapczyńskiego, którzy od 6 lat z sukcesem tworzą jedne z najpopularniejszych gier mobilnych na całym świecie. Współzałożyciele największego polskiego studia to nie tylko gracze, to także miłośnicy szeroko pojętych nowych technologii. Oprócz popularnych gier, ich zespół stworzył także mechaniczną rękę sterowaną myślami. W lipcu bieżącego roku powołali oni nowy podmiot – SatRevolution. Spółka pracuje już nad nanosatelitami, które mają znaleźć zastosowanie w międzynarodowych agencjach kosmicznych, sektorze publicznym oraz w celach prywatnych.

SHARE POST

ADRESS


T-Bull S.A.
ul. Szczęśliwa 33/2.B.09
53-445 Wrocław
Poland

INFO


NIP: 8992714800
REGON: 021496967
KRS: 0000579900

Kapitał zakładowy: 118.830,50 zł (w całości wpłacony)

© T-BULL S.A. 2022. All Rights Reserved.